Spoluzakladatel a výkonný ředitel Twitteru odstoupil ze své pozice, ve které ho nahradil dosavadní technický ředitel Parag Agrawal. Členem představenstva zůstává Dorsey do konce svého funkčního období v roce 2022, uvedl ve svém pátečním prohlášení Twitter.
“Rozhodl jsem se odejít z Twitteru, protože věřím, že se od svých zakladatelů musí Twitter odpoutat”, uvedl Dorsey. “Moje víra v Paraga Agrawala jako nového výkonného ředitele je hluboká. Jeho práce z posledních 10 let je výjimečná. Hluboce se klaním před jeho schopnostmi, srdcem i duší. Nastal čas na to, aby se postavil do čela”.
Pětačtyřicetiletý Dorsey je zároveň v čele platební platformy Square Inc. a v poslední době se zajímá o kryptoměny. Z pozice výkonného ředitele Twitteru už jednou, v roce 2008, odstoupil, ale v roce 2015 ji pak přijal zpět.
V roce 2019 plánoval půlroční pracovní cestu do Afriky, jejímž cílem bylo “lépe porozumět tamním uživatelům internetu”. Cestu však kvůli pandemii koronaviru zrušil. Zajišťovací fond se s Twitterem a soukromou kapitálovou společností Silver Lake dohodl na jmenování tří nových členů představenstva Twitteru a ustanovení výboru, který bude na činnost představenstva dohlížet. Parag Agrawal, který byl v roce 2017 jmenován technickým ředitelem Twitteru, bude jedním ze tří vyvolených. Zprávu 29. Listopadu 2021 uvedla televizní stanice CNBC, bez dalších detailů. Vyjádření Twitteru není k dispozici.
Mandeep Singh, analytik Bloomberg Intelligence, události komentoval: “Pokud porovnáte Twitter s konkurencí, je zjevné, že monetizace nikdy nebyla jejich silnou stránkou (Twitteru). Sedět na dvou židlích není ve smyslu efektivního vedení společnosti příliš efektivní”.
Dorsey byl v čele společnosti i v dobách, kdy na ni byl vyvíjen tlak ze strany politiků i aktivistů ohledně regulace šikany a nenávistných projevů a dezinformací. Dorsey k tomu zaujal jasný postoj, když americkému Kongresu oznámil, že přijímá částečnou odpovědnost za lednový útok na Kapitol, který účastníci naplánovali právě na Twitteru. V čele Twitteru byl Dorsey take během experimentů s inovacemi jako live audio produkty a placené služby.
V červnu 2021 byla představena dlouho očekávaná služba Twitter Blue, která uživatelům umožní odvolávat a uspořádávat příspěvky. Paralelně byl uveden live audio chat Twitter space, který měl konkurovat službě Clubhouse.
V posledních měsících začaly akvizice Twitteru narůstat, v návaznosti na jeho snahu o rozvoj platformy – například v květnu 2021 Twitter koupil Scroll – nástroj, který za poplatek odstraňuje reklamy z informačních serverů. Se svými mladšími konkurenty TikTok a Snapchat se snaží udržet krok uvedením nového formátu short-form video.
Cílem Twitteru je zdvojnásobit roční příjmy na úctyhodných 7,5 miliard USD do roku 2023 a během příštích tří let se očekává rozšíření uživatelské základny o 20 %, ze současných 211 milionů aktivních uživatelů denně.