Federální vláda Spojených států amerických nevyužila svou ústavní pravomoc ke změně právních předpisů upravujících přípustnost důkazů na blockchainu u soudu a jednotlivé státy mohou vydávat a provádět vlastní právní předpisy. Federální pravidla pro uznávání důkazů akceptují originální listiny, záznamy nebo fotografie.
Několik amerických států zregulovalo blockchain zavedením své vlastní legislativy a pravidel, zejména s ohledem na mantinely u kryptoměn. Stát New York byl první, přičemž nyní implementovalo svá vlastní pravidla a předpisy pro virtuální měny 32 států. Státy Illinois, Vermont, Virginie, Washington, Arizona, New York a Ohio schválily nebo zavedly právní předpisy, které dokonce konkrétně upravují přípustnost důkazů z blockchain u soudu.
V Illinois vstoupil v lednu letošního roku v platnost zákon č. 3575 o blockchainových technologiích. Upravuje používání technologií blockchainu v transakcích, stanovuje omezení a také definuje pojmy jako blockchain a elektronický záznam. Zákon stanoví, že „chytré smlouvě, záznamu nebo podpisu nelze popřít právní účinek nebo vykonatelnost pouze proto, že byl použit k jejímu vytvoření, uložení nebo ověření blockchain“.
Vermontský zákon House Act 868, neboli zákon týkající se hospodářského rozvoje, přijatý v červnu roku 2016, obsahuje část věnovanou uznání platnosti blockchainových záznamů a jejich přípustnosti u soudu. Zákon v zásadě potvrzuje digitální záznamy elektronicky uložené na blockchainu za přípustné. Ve Virginii byl „blockchainový zákon“ House Bill 2415 v návrhu předložen 1. září 2019, dosud nebyl schválen a zatím neplatí. Nicméně by měl vypadat podobně jako vermontský zákon House Act 868. Ve státě Washington nabyl účinnosti Senate Bill 5638 28. července 2019. Zákon definuje elektronický záznam jako „záznam generovaný, sdělený, přijatý nebo uložený elektronickými prostředky pro použití v informačním systému nebo pro přenos z jednoho informačního systému do druhého“. Elektronickým záznamům pak nelze odepřít právní účinek, platnost nebo vymahatelnost z důvodu, že jsou generovány, sdělovány, přijímány nebo ukládány pomocí DLT (distributed ledger technology).
Pozměněný arizonský zákon House Bill 2417 vstoupil v platnost 29. března 2017 a týká se elektronických transakcí, podpisů či smluv a poskytuje právní jistotu, pokud jde o jejich vymahatelnost a platnost. Ve státě New York jsou ve hře zákony Assembly Bill 1683 a Senate Bill 4142 a jejich návrhy vypadají prakticky stejně jako arizonský zákon o elektronických podpisech a záznamech. Zmíněné zákony či jejich návrhy obsahují stejná ustanovení týkající se uznávání elektronických podpisů a smluv zajištěných prostřednictvím blockchainu a platnosti chytrých smluv. V Ohiu je v návrhu zákon Senate Bill 300 od května 2018 a jeho cílem je změna zákona o elektronických transakcích, zatím obsahuje ustanovení, že „záznamu nebo podpisu nelze upřít právní účinek nebo vykonatelnost pouze proto, že je v elektronické podobě“.