Americká pošta kupuje 50 000 nových rozvozových aut
Byznys inovace
Foto: Shutterstock

Americká pošta kupuje 50 000 nových rozvozových aut

Americká pošta uvedla, že zadala první objednávku obrovského nákupu za 2,98 miliardy dolarů. Dodáno má být 50 000 doručovacích vozidel nové generace od společnosti Oshkosh.  

28.03.22

Americká pošta (USPS) oproti původnímu plánu dvojnásobí nákupy elektrických vozidel. Šéf pošty Louis DeJoy prohlásil, že na základě úsilí o reformování služeb a zlepšujícího se výhledu usoudil, že zvýšení původně zamýšleného počtu elektrických vozidel z 5 000 na 10 019 dává smysl z provozního i finančního hlediska.

Předsedkyně výboru pro dohled Sněmovny reprezentantů Carolyn Maloneyová záměr nakoupit víc elektrovozidel pochválila, ale dodala, že je to stále málo. Americká pošta totiž stále plánuje nákup asi 80 % modelů s klasickým pohonem. Podle Maloneyové pošta musí upřednostnit pořízení elektrických vozidel, jinak ustrne na zastaralých technologiích, které znečišťují životní prostředí po celá desetiletí.

Původně se DeJoy v rámci multimiliardového plánu na vyřazení 30 let starých dodávkových vozů zavázal k nákupu alespoň 10 % elektromobilů. Nová vozidla by se měla na rozvozových trasách začít objevovat začátkem roku 2023. Dodavatel, firma Oshkosh má s nákladními vozy bohaté zkušenosti, dodává je i americké armádě.

Americká pošta oznámila počáteční kontrakt na 482 milionů dolarů pro Oshkosh v únoru roku 2021 a uvedla, že by mohla během 10 let objednat až 165 000 vozidel v rámci dohody, která by mohla mít hodnotu 6 miliard dolarů nebo více. Moderní vozidla nahradí mnoho starších poštovních aut, která postrádají airbagy, další bezpečnostní vybavení a také klimatizaci.

USPS odhaduje své celkové náklady na nákup a provoz 75 000 nových dodávkových vozidel během 20 let, včetně a údržby, na 9,3 miliardy dolarů u vozidel s benzínovým pohonem ve srovnání s 11,6 miliardami dolarů u elektrických modelů. V roce 2019 USPS provozovala 217 000 vozidel, která najezdila přibližně 1,2 miliardy mil a stála přibližně 706,2 milionu dolarů za údržbu vozového parku 140 000 starších dodávkových vozidel.

 

ZDROJ 

Související

TikTok plánuje velký posun ke gamingu, provádí testy ve Vietnamu

Uvedení her na platformu TikToku by mělo zvýšit příjmy z reklamy a také množství času, který uživatelé s aplikací tráví. TikTok má už nyní asi 1 miliardu aktivních uživatelů měsíčně. Vietnam, kde probíhají testy TikToku zaměřené na gaming, se může pochlubit technicky zdatnou populací a jeho 70 %...


Amazon bojuje proti falešným recenzím

Společnosti fungují jako neoficiální makléři mezi prodejci Amazonu a jednotlivci, kteří píší recenze, uvádí technologický gigant. Recenzenti dostávají produkty zdarma a malý poplatek za každou recenzi, firma pak účtuje prodejci poplatek za zvýšení hodnocení na Amazonu. Prodejci si často...


Robotaxi Pony.ai získalo v Číně licenci na provozování taxislužby

Společnost Pony.ai uvedla, že je prvním provozovatelem autonomních automobilů v zemi, která tak učinila. Start-up získal licenci na provoz 100 vozidel bez řidiče ve městě Kuang-čou, loni také získal souhlas se spuštěním placených služeb robotaxi bez řidiče v Pekingu, a od té doby začal nabízet své...