Amazon cloud pomáhá lidem k dostupnějšímu bydlení
Byznys inovace
Foto: Shutterstock

Amazon cloud pomáhá lidem k dostupnějšímu bydlení

Gigant Cloud computingu, společnost Amazon Web Services Inc. na své výroční konferenci re:Invent 2021 opět představil své nové zákazníky. Mezi nimi je mimo jiné i Federální národní asociace hypoték.

29.12.21

Hypoteční gigant známější pod přezdívkou Fannie Mae využívá AWS jako svého dlouhodobého „strategického poskytovatele cloudu“, s jehož pomocí se snaží vyřešit jedny z největších problémů amerického bytového průmyslu.

Fannie Mae má před sebou spoustu výzev. V USA je nařízeno zpřístupňovat hypotéky zájemcům s nízkými a středními příjmy, ale to je v současnosti těžký úkol. Náklady na bydlení v zemi v uplynulém roce prudce vzrostly – došlo k prudkému navýšení nájmů, a přestože se domy prodávaly za rekordní mediánové ceny, poptávka po nich neměla obdoby.

Právě z těchto důvodů se společnost Fannie Mae rozhodla používat AWS. Mae uvedla, že do AWS právě přemísťuje většinu své výpočetní infrastruktury. Dále prohlásila, že uzavře svá vlastní datová centra, aby „výrazně“ snížila výdaje na infrastrukturu informačních technologií.

Hypoteční gigant uvedl, že bude schopen využít pokročilé technologie strojového učení, datové analýzy a vysoce výkonné a bezserverové výpočetní techniky. Doufá, že využíváním takových služeb bude schopen automatizovat více procesů a vytvářet nové inovativní služby, které lidem usnadní přístup k vlastnickému bydlení či dostupnému pronájmu.

K těmto účelům se společnost chystá využít Amazon Kinesis, řízenou, v reálném čase škálovatelnou platformu pro streamování dat, a Amazon Auroru, relační databázi, která je od října 2014 součástí AWS. Díky tomu bude Fannie Mae schopna přijímat, zpracovávat a analyzovat větší objemy dat rychleji než dříve, přičemž konečným cílem společnosti je urychlit zavádění nových služeb, aby uspokojila nebývalou poptávku, které čelí.

Fannie Mae také v této souvislosti spustila novou funkci v Desktop Underwriter, automatickém upisovacím stroji, který pomáhá půjčovatelům efektivně dokončit vyhodnocení úvěrového rizika s cílem zjistit způsobilost úvěru na bydlení, začlenit včasné platby za nájem do procesu upisování hypoték, a tím pomoci většímu počtu zájemců o bydlení k získání hypotéky.

Fannie Mae dále vybudovala datové jezero na Amazon Simple Storage Service, které podporuje více než 3000 datových souborů a více než 100 aplikací. Tyto údaje analyzuje společnost Amazon Redshift, aby Fannie Mae lépe porozuměla trendům a ukazatelům na trhu s bydlením.

Jednou z výhod využití cloudu Amazonu je jeho rychlost, uvedla Fannie Mae. Hlavní provozní ředitelka hypoteční společnosti Kimberly Johnsonová řekla, že přechod na AWS pomůže zjednodušit proces půjčování jak na straně dlužníků, tak i věřitelů.

 

ZDROJ

 

Související

Myslete jako marketér

Obě oddělení přitom nakonec řeší ve své podstatě stejné zadání: marketér prodává značku a produkty zákazníkům, personalista prodává firemní kulturu zaměstnancům a pracovní pozice uchazečům. Co kdybychom tedy do repertoáru HR oddělení přidali několik postupů a triků, které se obvykle používají v...


Unikátní nástroj, který usnadní policii i právníkům práci s elektronickými důkazy, vzniká v Brně

Skupina Jana Hajného z FEKT VUT pracuje na unikátním nástroji, který by umožnil policii, státním zástupcům či advokátům bezpečně ukládat, třídit a sdílet elektronické důkazy. Jeho skupina je garantem technologického pilíře. „Máme za úkol vytvořit technický nástroj, který bude schopen elektronické...


Trh s NFT dosáhl 22 miliard dolarů

Globální trh s NFT v roce 2021 dosáhl 22 miliard dolarů. Šílenství po uměleckých kolekcích, jako jsou Bored Ape Yacht Club a Matrix avatary, proměnilo digitální obrázky na důležitá investiční aktiva. Před NFT někteří zkušení investoři varují podobně jako před kryptoměnami a označují je za znak...