Americká platforma Enverus bude vyvíjet software v Brně
Startup scéna
Foto: Shutterstock

Americká platforma Enverus bude vyvíjet software v Brně

Společnost Enverus oznámila, že v Brně vybuduje centrum pro vývoj softwaru. V letošním roce plánuje najmout dvacet až pětadvacet vývojářů, během několika příštích let pak více než dvě stovky inženýrských odborníků, aby tak rozšířila svůj tým i globální technické schopnosti. Společnost Enverus, která je platformou Software as a Service (SaaS) zaměřenou na energetiku, to sdělila na svém webu.

10.10.22

Firma Enverus nedávno oznámila akvizici madridské společnosti RatedPower, která se zabývá poskytováním SaaS a pomáhá společnostem objevovat nejchytřejší způsoby navrhování a projektování užitkových fotovoltaických elektráren. V kombinaci s předchozími akvizicemi a vývojem softwaru v oblasti energetiky a obnovitelných zdrojů investoval Enverus do své technologické platformy více než miliardu amerických dolarů.

Nová kancelář představuje další krok Enverus k její mezinárodní expanzi a rozšíření portfolia. „Uvědomujeme si výhody rozmanité pracovní síly. Mezi inženýrskými talenty v České republice jsou navíc jedni z nejlepších vývojářů na světě,“ uvedl technologický ředitel Enverus Mark Szygenda. „Budování týmu v Brně nám pomůže pokračovat v poskytování inovativních řešení hráčům v energetickém průmyslu a napomáhat k transformaci energetiky, která probíhá po celém světě,“ dodal.

Českou republiku si firma podle svého ředitele vybrala na základě předchozích přímých zkušeností. „Líbí se nám zdejší přívětivé podnikatelské prostředí a silné technické univerzity, které jsou vynikajícími zdroji talentů, jež doplní náš tým více než pěti stovek vývojářů v USA, Kanadě, Velké Británii, Španělsku a Indii,“ řekl.

Enverus plánuje kancelář otevřít na konci září a v nejbližší době zahájit nábor talentů pro práci na dálku.

Společnost Enverus sídlí v Austinu v Texasu a má pobočky ve Spojených státech, Kanadě, Indii i Evropě. Prostřednictvím stovek výzkumných analytiků, datových vědců, inženýrů, obchodníků a ekonomů pokračuje v budování nabídky, která pokrývá obchodní, majetkové a makroekonomické poznatky v energetice.

 

ZDROJ

Související


Jak funguje český influencer marketing nám prozradil Peter Varga

6Dhub.cz · CZECHárna Petra Beneše #30 - Peter Varga Pokud si chcete přidat Czechárnu Petra Beneše na Spotify, můžete tak učinit ZDE . Peter, na tvých 37 let máš za sebou poměrně zajímavou kariéru, během které jsi pracovně strávil dva roky v Thajsku. Na co z té doby nejvíce vzpomínáš? Pracoval jsem...


Bratři z Hradce Králové digitalizují strojírenský trh. Nyní získali 900 tisíc eur

Bratři Jakub a Milan Málkovi z Hradce Králové trh strojírenské výroby digitalizují už šest let. Zpočátku nabízeli katalog strojírenských firem Kooperace.cz, který rozšířili na tržiště volných strojírenských kapacit. Do projektu se zapojilo více než 1300 malých a středních podniků. Ukázalo se ale,...