Americká platforma Enverus bude vyvíjet software v Brně
Startup scéna
Foto: Shutterstock

Americká platforma Enverus bude vyvíjet software v Brně

Společnost Enverus oznámila, že v Brně vybuduje centrum pro vývoj softwaru. V letošním roce plánuje najmout dvacet až pětadvacet vývojářů, během několika příštích let pak více než dvě stovky inženýrských odborníků, aby tak rozšířila svůj tým i globální technické schopnosti. Společnost Enverus, která je platformou Software as a Service (SaaS) zaměřenou na energetiku, to sdělila na svém webu.

10.10.22

Firma Enverus nedávno oznámila akvizici madridské společnosti RatedPower, která se zabývá poskytováním SaaS a pomáhá společnostem objevovat nejchytřejší způsoby navrhování a projektování užitkových fotovoltaických elektráren. V kombinaci s předchozími akvizicemi a vývojem softwaru v oblasti energetiky a obnovitelných zdrojů investoval Enverus do své technologické platformy více než miliardu amerických dolarů.

Nová kancelář představuje další krok Enverus k její mezinárodní expanzi a rozšíření portfolia. „Uvědomujeme si výhody rozmanité pracovní síly. Mezi inženýrskými talenty v České republice jsou navíc jedni z nejlepších vývojářů na světě,“ uvedl technologický ředitel Enverus Mark Szygenda. „Budování týmu v Brně nám pomůže pokračovat v poskytování inovativních řešení hráčům v energetickém průmyslu a napomáhat k transformaci energetiky, která probíhá po celém světě,“ dodal.

Českou republiku si firma podle svého ředitele vybrala na základě předchozích přímých zkušeností. „Líbí se nám zdejší přívětivé podnikatelské prostředí a silné technické univerzity, které jsou vynikajícími zdroji talentů, jež doplní náš tým více než pěti stovek vývojářů v USA, Kanadě, Velké Británii, Španělsku a Indii,“ řekl.

Enverus plánuje kancelář otevřít na konci září a v nejbližší době zahájit nábor talentů pro práci na dálku.

Společnost Enverus sídlí v Austinu v Texasu a má pobočky ve Spojených státech, Kanadě, Indii i Evropě. Prostřednictvím stovek výzkumných analytiků, datových vědců, inženýrů, obchodníků a ekonomů pokračuje v budování nabídky, která pokrývá obchodní, majetkové a makroekonomické poznatky v energetice.

 

ZDROJ

Související

Prague Studios staví high-tech stage. Nabídne revoluční technologii LED Volume

Sedmá stage se bude nacházet v blízkosti těch ostatních společnosti Prague Studia – v bývalé průmyslové zóně v pražských Letňanech. Pokud půjdou práce podle plánu, scéna se otevře v květnu 2023. Už nyní je zamluvená. Prvním projektem, který se tam bude natáčet, je třetí série sci-fi seriálu Nadace...


Roboty do škol! Nejmenší průmyslový robot pomůže vzdělávat budoucí generaci

Česká republika je na průmysl orientovanou zemí – a tak i technické školství musí nutně jít s dobou. Společnost ABB, která patří ke světovým lídrům ve vývoji robotiky a zároveň se aktivně zapojuje do vzdělávání budoucí generace, vyvinula průmyslového robota, který díky svým kompaktním rozměrům...


Švédsko-český startup automatizuje práci s daty. Chce ušetřit čas analytikům

Zpracování dat je ale často velmi pomalé, náročné a hlavně manuální. Mnoho společností se navíc spoléhá pouze na svá interní data. Česko-švédský startup Forloop.ai proto vytvořil platformu pro automatizaci práce s externími daty, která šetří zdroje i čas datovým analytikům. Až osmdesát procent...