Skupina Lumax-DK Jain v Ostravě otevírá technologické centrum
Technologie
Foto: Shutterstock

Skupina Lumax-DK Jain v Ostravě otevírá technologické centrum

Výrobce systémů automobilového osvětlení Lumax Industries Limited, který má kapitálové partnerství s japonskou společností Stanley Electric, otevřel v Ostravě-Hrabové technologické centrum pro pokročilé osvětlení. Učinil tak prostřednictvím své dceřiné společnosti Lumax Industries Czech. Jedná se o první technologické centrum této firmy v Evropě. Informuje o tom server ET Auto.com.

01.11.22

Cílem Evropského technického centra společnosti Lumax (LETC) je poskytnout vyspělé a pokročilé řešení technologického vývoje automobilového osvětlení pro indický trh, uvedla společnost.

„Hlavním účelem centra LETC bude vyvíjet špičkové technologie automobilového osvětlení a přizpůsobit je pro indický trh. Českou republiku považujeme za ideální ekosystém pro inovace a vývoj nových technologií,“ zdůvodnil předseda představenstva a generální ředitel společnosti Lumax Industries Limited Deepak Jain.

Vrchní výkonný ředitel Vineet Sahni věří, že LETC se stane bránou, která pomůže indickým výrobcům a evropským konstrukčním centrům v komunikaci a urychlení vývoje vozidel.

LETC se bude rovněž podílet na zvyšování inženýrských kompetencí, jako jsou činnosti související s procesy inženýrského vývoje, vytváření vlastních inženýrských nástrojů a softwaru čí školení a rozvoj dovedností, stojí v tiskové zprávě.

„Konkrétně se jedná o návrh optiky, elektronického hardwaru či softwaru pro osvětlení pro automobilový průmysl, a to včetně různých analýz a simulací CAE. Zaměříme se zejména na vývoj elektroniky a softwaru, které jsou jednoznačně hlavními stavebními kameny technologií automobilového osvětlení budoucnosti,“ uvedl ředitel pro technologie a inovace společnosti Lumax Industries Limited Todd C. Morgan.

LETC má patnáct zaměstnanců, kteří budou časem dále posilováni především vysoce kvalifikovanými inženýry, designéry a programátory.

„Nové obchodní příležitosti mohou přinést další rozšíření týmu v České republice. Ostrava a její okolí jsou pro nás důležitým místem pro hledání nových talentů v oblasti automobilového osvětlení. Nachází se zde skvělá a renomovaná Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava, s níž plánujeme navázat užší spolupráci – například v oblasti zadávání diplomových prací nebo stáží pro studenty,“ řekl Anmol Jain z Lumax Industries Limited.

 

ZDROJ

Související

Pojmenujte nejvýkonnější superpočítač v ČR a vyhrajte MicroServer!

Gabriela Kolářová, 29. 10. 20 Počátkem října došlo k podpisu smlouvy na pořízení nejvýkonnějšího superpočítače v ČR, který se zařadí i mezi nejvýkonnější v Evropě. Smlouva byla podepsána mezi Evropským společným podnikem pro vysoce výkonnou výpočetní techniku (EuroHPC JU), společností Hewlett...