Google tvrdí, že se blíží k vytvoření umělé inteligence na úrovni člověka
Technologie
Foto: Shutterstock

Google tvrdí, že se blíží k vytvoření umělé inteligence na úrovni člověka

Výzkumníci v oblasti umělé inteligence začínají více sázet na to, že se během našich životů dočkáme obecné umělé inteligence (AGI), tedy umělé inteligence, která dokáže vše, co my, a pravděpodobně i mnoho dalšího.

05.10.22

V reakci na pesimistický článek publikovaný Tristanem Greenem v TheNextWeb prohlásil vedoucí výzkumný pracovník společnosti Google DeepMind Dr. Nando de Freitas, že "hra skončila" a že s tím, jak budeme zdokonalovat umělou inteligenci, se budeme postupně blížit i k AGI.

Greene ve svém sloupku poměrně mainstreamově tvrdil, že navzdory působivému pokroku v oblasti strojového učení v posledních několika desetiletích, se umělé inteligence na úrovni člověka během našich životů v žádném případě nedočkáme.

Zdá se však, že de Freitas, stejně jako Ilja Sutskever, hlavní vědecký pracovník organizace OpenAI, věří v opak.

"Vyřešení výzev v rozvoji umělé inteligence je to, co přinese AGI," napsal výzkumník DeepMind na Twitteru a později dodal, že Sutskever "má pravdu", když zcela kontroverzně tvrdí, že některé neuronové sítě již mohou být "mírně vědomé".

Samotná společnost DeepMind zatím nezašla tak daleko, aby prohlásila, že její nový multimodální systém umělé inteligence Gato je schopen AGI, ale vzhledem k tomu, co říká jeden z jejích vedoucích výzkumníků, se zdá být jen otázkou času, kdy Google prohlásí, že toho dosáhne jako první.

 

ZDROJ

Související

Blíží se doba, kdy banky naše potřeby budou znát dříve než my sami? Ptali jsme se Jaroslava Bělky

6Dhub.cz · CZECHárna Petra Beneše #26 - Jaroslav Bělka Pokud si chcete přidat Czechárnu Petra Beneše na Spotify, můžete tak učinit ZDE . Jsi Data Executive Director v ČSOB. Co si pod tím můžeme představit? Zní to honosně, ale znamená to, že společně se svými kolegy odpovídám za všechno, co se týká...


Je režim Inkognito v prohlížeči Chrome skutečně soukromý? Zdá se, že ne

V rámci žaloby byl uveřejněn velmi závažný e-mail od šéfky marketingu společnosti Google Lorraine Twohillové zaslaný generálnímu řediteli Sundaru Pichaiovi. "Udělejte režim inkognito skutečně soukromým," napsala Twohillová v loňském e-mailu, který citovala agentura Bloomberg. "Jsme omezeni v tom,...


Jakou hudbu umí vytvořit algoritmy umělé inteligence?

Skladba originálně vygenerovaná umělou inteligencí využívající GPT-2 algoritmy pro tvorbu hudebních skladeb zazněla nejprve v podání jazzového bandu studentů Konzervatoře a VOŠ Jaroslava Ježka. Následně mohli posluchači slyšet její reprodukci v čistě elektronickém podání. Myšlenkou bylo ukázat...