Autoři začínají využívat umělou inteligenci k rychlému psaní románů
Technologie
Foto: Shutterstock

Autoři začínají využívat umělou inteligenci k rychlému psaní románů

Je těžké si představit, že by jeden autor chrlil nový román každých devět týdnů, ale přesně to dělá spisovatelka Jennifer Leppová, jak sama potvrdila serveru Verge. Aby nezávislí autoři udrželi krok s poptávkou a uživili se, musí vydávat nové tituly rychleji než kdykoli předtím.

28.08.22

Leppová, autorka vystupující pod pseudonymem Leanne Leedsová, řekla, že začala používat program umělé inteligence, který jí pomáhá s psaním, a ona díky tomu rychleji publikuje nové romány. Zbývá jí tak více času na dolaďování částí textu nebo na hledání inspirace k jednotlivým pasážím, místo aby se řídila přesnou tabulkou s denními cíli počtu slov, aby splnila své nemožné termíny.

"Jsou to jen slova," řekla Leppová časopisu Verge. "Je to můj příběh, moje postavy, můj svět. Vymyslela jsem si to sama. Co na tom, že je napsal počítač?"

Program Sudowrite, který Leppová používá, je postaven na modelu strojového učení GPT-3 společnosti OpenAI a spisovatelé si ho mohou před zakoupením vyzkoušet. Stejně jako mnoho jiných umělých inteligencí určených k vytváření uměleckých děl v různých médiích na základě podnětů vyžaduje i tento program cvik a dovednosti, abyste získali použitelné kusy textu. Uživatelé se musí naučit komunikovat s umělou inteligencí o svých myšlenkách, čímž se tento proces podobá spolupráci stroje a člověka.

Psaní s umělou inteligencí je kontroverzní. Jedna profesorka a spisovatelka, se kterou deník Verge vedl rozhovor, dokonce na určitou dobu opustila sociální média, protože se proti jejímu přijetí psaní umělou inteligencí zvedla velká vlna nesouhlasu.

Kolik spisovatelů začne podobné programy využívat a jak by to mohlo v budoucnu ovlivnit prodej knih, je nezodpovězenou otázkou, ale jedno je jisté – vyprávění příběhů pomocí umělé inteligence je tady, bez ohledu na to, jak se k němu stavíme.

 

ZDROJ

Související

Do roku 2026 bude až 90 % online obsahu vytvářeno pomocí umělé inteligence

"Odborníci odhadují, že do roku 2026 může být až 90 % online obsahu vytvořeno umělou inteligencí," varuje zpráva a dodává, že syntetická data "označují obsah vytvořený nebo zmanipulovaný pomocí umělé inteligence". "Ve většině případů jsou syntetická data vytvářena pro účely her, zlepšení služeb...


Z obrazovek se vynořují děsivé postavy vytvořené umělou inteligencí

Jeden uživatel Twitteru požádal model umělé inteligence nazvaný DALL-E mini, od té doby přejmenovaný na Craiyon, aby generoval obrázky slova „crungus“. Konzistentní téma následných výstupů bylo překvapivé: obrázek za obrázkem chrčícího, chlupatého muže podobného koze. Následovaly obrázky Loab –...


Startup chce skoncovat s nespokojeností v zaměstnání

Algoritmus vytvořený společností Supertalent využívá umělou inteligenci a chytrou psychometrii. Na jejich základě vyhodnotí, zda se k sobě firma a kandidát hodí. Při výpočtech zkoumá 343 různých datových bodů a testuje společné hodnoty nebo osobnosti. Výsledek tedy nevychází pouze z předchozích...