Hlasová analýza se stává bohatým zdrojem dat pro diagnostiku lidského zdraví a to zejména u nemocí, které nelze diagnostikovat z testu krve.
Charles Marmar, předseda New Yorkské University v oboru psychiatrie, ve spolupráci s SRI International vytvořil program umělé inteligence, který úspěšně diagnostikoval posttraumatickou stresovou poruchu u 77% testovaných z celkového počtu 39 mužů. Program srovnával polohu, výšku, hlasitost a rytmus hlasu pacientů trpících PTSP nebo depresemi s hlasem zdravých lidí.
Pokrok počitačových technologií, strojového učení, algoritmů a digitalizace mluvené řeči nám umožňuje určovat a diagnostikovat to, co dříve bylo intuitivní a netestovatelné. S novými vymoženostmi časem odhalíme ještě více spojistostí mezi jinými chorobami a hlasem a nárust nových neinvazivních mobilních forem diagnostiky zdemonetizuje její tradiční model.
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /www/doc/www.6dhub.cz/www/templates/6dhub/html/com_k2/default/item.php on line 37
Související
Automatizace rutinních aktivit. O marketingové transformaci v éře AI se Zdeňkem Valutem
6Dhub.cz · CZECHárna Petra Beneše #45 - Zdeněk Valut
„Umím předvídat technologické a společenské změny a včas na ně upozornit." Rozhovor se Sentou Čermákovou nejen o umělé inteligenci, druhé kariéře a české identitě
6Dhub.cz · CZECHárna Petra Beneše #43 - Senta Čermáková