Startup začal prodávat luxusní domy, které vyrůstají přímo z oceánu
Startup scéna
Foto: se souhlasem Ocean Builders

Startup začal prodávat luxusní domy, které vyrůstají přímo z oceánu

Panamská společnost Ocean Builders představila projekt SeaPod, zaoblený tříapůlpatrový luxusní dům pro dvě osoby, který vyrůstá z oceánu na dlouhých ocelových stoncích a může pomoct s obnovou oceánského ekosystému.

03.09.22

Startup představil svůj projekt v USA Today. Domy nabízejí moderní čistě bílé interiéry a každý modul má navíc úchvatný 360stupňový výhled na oceán. Podle představ společnosti budou jako ostraha a kurýři sloužit drony a budou doručovat věci, jako jsou potraviny a léky, což se zdá být praktické.

Ptáte se, jestli jsou domy ještě k mání? Dobrá zpráva pro vás: pokud máte po ruce 295 000 až 1,5 milionu dolarů, můžete si jeden objednat už od tohoto září. Počkáte si ale několik let, než v něm skutečně budete moci bydlet, a zda společnost dokáže futuristické domy skutečně dodat, se teprve uvidí.

Eko-friendly

Společnost Ocean Builders na svých internetových stránkách tvrdí, že SeaPod, stejně jako jeho sourozenec GreenPod, který sídlí na souši, je prvním " eko-restaurátorským domem na světě", a to z důvodu, že poskytuje stín před ostrým sluncem a také strukturu, na kterou se mohou přichytit mořští živočichové, jako jsou koráli a korýši. Stonky domů vlastně vytvoří řadu mini-bytů pro širokou škálu mořských živočichů.

"Každým SeaPodem, který se dostane do vody," píše se na stránkách společnosti, "jsme o krok blíže k obnově mořského ekosystému."

Když už jsme u toho životního prostředí: pokud se bojíte, však víte, odpadků, autonomní plavidlo bude zřejmě sbírat recyklovatelné odpadky, smetí a další odpad, zatímco ten další, ehm, odpad bude údajně spalován na netoxický popel, jak uvádí zpráva USA Today.

Hudba budoucnosti

Společnost Ocean Builders tvrdí, že prvních 100 domů bude buď ve výrobě, nebo dodáno do konce roku 2023, a cílem je během následujícího roku zahájit dalších 1 000 staveb.

"Semínko SeaPod zaséváme zde v Panamě," uvedl generální ředitel společnosti v prohlášení, "ale naším konečným cílem je mít domy SeaPod ve všech koutech oceánu, po celém světě."

Pokud milujete oceán, žijete sami nebo v páru a máte dostatek peněz na luxusní únik před očekávanou klimatickou katastrofou, SeaPod by pro vás mohl být skvělým řešením. Je ale potřeba říct, že všechno to zní až příliš dobře na to, aby to byla pravda.

 

ZDROJ

Související

Brazílie zakazuje prodej iPhonů bez USB napájecích adaptérů

Brazilská spotřebitelská agentura Senacon uvedla, že rozhodnutí Applu nezahrnout napájecí adaptéry do balení nových iPhonů diskriminuje spotřebitele prodejem „nekompletního produktu“. Apple se proti zákazu odvolá. Společnost řekla agentuře Reuters , že bude spolupracovat s brazilskými úřady na...


České LGBTQ+ seznamovací aplikace dobývají svět

Potenciál dalšího růstu seznamovacích aplikací pro LGBTQ+ lidi si uvědomuje pražská technologická společnost STRV, která Zoe a Surge vyvinula pod značkou Cosmic Latte. Firma nedávno získala i plné vlastnictví těchto aplikací. Nyní hodlá výrazně podpořit on-line seznamování pro LGBTQ+ komunitu, a...


„To, co mě nejvíc vystihuje, jsou lidé, technologie a byznys,“ říká Marv Shamma, podnikatel v technologiích, který založil Future Ready School

6Dhub.cz · CZECHárna Petra Beneše #22 Marv Shamma Pokud si chcete přidat Czechárnu Petra Beneše na Spotify, můžete tak učinit ZDE . Přečetl jsem si o tobě, že to, co tě nejvíc vystihuje, jsou lidé, technologie a byznys. Co je tvou současnou největší vášní? Co tě nejvíc naplňuje? Myslíval jsem si,...