Startup chce skoncovat s nespokojeností v zaměstnání
Startup scéna
Foto: Shutterstock

Startup chce skoncovat s nespokojeností v zaměstnání

Nejčastějším důvodem, proč lidé dávají výpověď v práci, je nevyhovující firemní kultura. Společnosti však při náboru často nezkoumají soulad mezi potřebami zaměstnanců a vlastním směřováním. Startup Supertalent to chce změnit – tak, že pomůže lidem, kteří shánějí práci, najít firmu, která jim bude nejlépe vyhovovat. 

16.09.22

Algoritmus vytvořený společností Supertalent využívá umělou inteligenci a chytrou psychometrii. Na jejich základě vyhodnotí, zda se k sobě firma a kandidát hodí. Při výpočtech zkoumá 343 různých datových bodů a testuje společné hodnoty nebo osobnosti. Výsledek tedy nevychází pouze z předchozích zkušeností, ale zejména z předpovědi, zda kandidát zapadne do firemní kultury. 

„Chceme vytvořit produkt, který zásadně změní vyhledávání práce. Nehledejme budoucnost v pracovních portálech a životopisech, ale v úplně jiném přístupu. Technologie nabízejí neuvěřitelné možnosti, jak lidem pomoci najít vysněnou práci, kde budou spokojení, angažovaní a ocenění,“ říká zakladatel a CEO společnosti Supertalent Tomáš Zrubecký. 

Zrubecký založil Supertalent na základě vlastních zkušeností. Když před dvěma lety hledal práci, chtěl si vytvořit profil, který by mu na základě osobních hodnot a preferencí pomohl najít společnosti, s jejichž firemní kulturou by byl nejvíce v souladu. Žádný z více než tisícovky navštívených HR portálů však takovou funkci nenabízel. A tak ho napadlo, že si vytvoří vlastní. 

Supertalent založil v roce 2020 společně s Luďkem Mohrem a Tomášem Hrdličkou. Sami zakladatelé do startupu investovali přes pět milionů korun. 

Firma nyní získala dva a půl milionu korun od společnosti DEPO Ventures. Do startupu investoval také středoevropský akcelerátor StartupYard. Aktuální investiční kolo ještě není uzavřené, ve hře jsou další investoři z Evropy a USA. 

„Vidíme, že v tomto odvětví je velký prostor pro inovace, a věříme, že Supertalent je tím správným řešením. Supertalent má už více než sto spokojených firem a přes deset tisíc registrovaných talentů. Nyní se poohlíží po americkém trhu a DEPO Ventures chce být u toho,“ říká partner DEPO Angels Jan Krahulík. 

Blockchainový nadšenec 

Zrubecký se ve světě technologií pohybuje už od školy a má značné zkušenosti. Po vysoké škole pracoval pro poradenskou společnost PwC. Nejprve jako juniorní konzultant v technologickém oddělení, následně se stal díky svému zájmu vedoucím konzultantem pro blockchain. Později stál u zrodu první české blockchainové asociace Blockchain Connect. 

Po kariéře v korporátu nastoupil do společnosti Creative Dock, která se věnuje budování startupů. Kromě toho vedl startup ve Švýcarsku, který se zaměřoval na to, jak předcházet nebo léčit cukrovku 2. typu.

 

ZDROJ

Související

Do roku 2026 bude až 90 % online obsahu vytvářeno pomocí umělé inteligence

"Odborníci odhadují, že do roku 2026 může být až 90 % online obsahu vytvořeno umělou inteligencí," varuje zpráva a dodává, že syntetická data "označují obsah vytvořený nebo zmanipulovaný pomocí umělé inteligence". "Ve většině případů jsou syntetická data vytvářena pro účely her, zlepšení služeb...


Z obrazovek se vynořují děsivé postavy vytvořené umělou inteligencí

Jeden uživatel Twitteru požádal model umělé inteligence nazvaný DALL-E mini, od té doby přejmenovaný na Craiyon, aby generoval obrázky slova „crungus“. Konzistentní téma následných výstupů bylo překvapivé: obrázek za obrázkem chrčícího, chlupatého muže podobného koze. Následovaly obrázky Loab –...


Autoři začínají využívat umělou inteligenci k rychlému psaní románů

Leppová, autorka vystupující pod pseudonymem Leanne Leedsová, řekla, že začala používat program umělé inteligence, který jí pomáhá s psaním, a ona díky tomu rychleji publikuje nové romány. Zbývá jí tak více času na dolaďování částí textu nebo na hledání inspirace k jednotlivým pasážím, místo aby...