Pražský startup získal 16,3 milionu eur. Chce usnadnit přechod na obnovitelné zdroje
Startup scéna
Foto: Shutterstock

Pražský startup získal 16,3 milionu eur. Chce usnadnit přechod na obnovitelné zdroje

Ceny plynu v Evropě prudce rostou a spotřebitelé se stále více přiklánějí k obnovitelným zdrojům energie. V důsledku toho stoupla poptávka po tepelných čerpadlech a fotovoltaických elektrárnách. Přechod na ně ale nemusí být pro každého jednoduchý. Pražský startup Woltair (dříve Topíte.cz) se proto snaží lidem pomoci tím, že prostřednictvím digitální platformy propojuje spotřebitele, techniky a dodavatelské řetězce na jednom místě a zjednodušuje tak proces nákupu i instalace.

22.10.22

Pro spotřebitele může být při přechodu na obnovitelný zdroj náročné zvolit správný výrobek, který bude jejich domácnosti nejlépe vyhovovat, a poté se spojit s profesionálním technikem, který má kapacitu na instalaci a uvedení do provozu.

Woltair proto nabízí digitální transparentní poradenský nástroj, který doporučí nejlepší technologii pro daný dům na základě velikosti a profilu. Jakmile je produkt vybrán, platforma spojí spotřebitele s příslušnými techniky a vyřídí objednávku a instalaci on-line. Technici na druhé straně zase využívají aplikaci SuperFix od společnosti Woltair pro zvýšení produktivity a efektivity při získávání zákazníků, správě a nákupu materiálu.

„Spotřebitelé požadují produkty a služby, které jim usnadní život v souladu s udržitelným životním stylem a zvýší dostupnost energie – a vytápění je jedním z nejobtížněji řešitelných problémů. Příležitost tu je, ale je zapotřebí ucelené digitální platformy, která propojí všechny části ekosystému a zajistí, že vše bude bezproblémové a snadné. Proto byla založena společnost Woltair,“ řekl generální ředitel firmy Jan Hanuš.

Startup nyní oznámil, že získal 16,3 milionu eur v rámci Kola A financování vedeného fondem ArcTern Ventures. Mezi další investory, kteří se na tomto kole podílejí, patří Westly Group, Aternus, Kaya VC, Inven Capital a Movens Capital.

„Poptávka po cenově dostupných a udržitelných energetických řešeních pro domácnosti, jako jsou tepelná čerpadla a solární panely, roste rychleji než kdykoliv předtím. Tento vznikající sektor však potřebuje transparentního digitálního partnera, který by zákazníky na této cestě podpořil,“ sdělila partnerka ArcTern Ventures Kristin Aamodtová.

Společnost Woltair uvádí, že prostředky použije na rozšíření týmu, investice do vývoje produktů a expanzi do Polska, Itálie a Německa do konce roku 2022.

Společnost Woltair založili v roce 2018 Karel Náprstek, Jiří Švéda a Daniel Helcl. Od svého vzniku firma obsloužila více než tři tisíce zákazníků a meziročně čtyřikrát roste. Byla vybudována jako technologicky nezávislá platforma. Kromě solárních panelů a tepelných čerpadel lze platformu přizpůsobit tak, aby se adaptovala i na energetická řešení budoucnosti.

 

ZDROJ

 

Související

„Nemonitorujeme jen sportovní výkon, ale díváme se, jaký vliv měl na organismus,“ říká Radim Šlachta

6Dhub.cz · CZECHárna Petra Beneše #27 - Radim Šlachta Pokud si chcete přidat Czechárnu Petra Beneše na Spotify, můžete tak učinit ZDE . To, co děláš, tedy propojení technologií a sportu, mě zajímá už od chvíle, kdy jsme se poznali. Co to vlastně mySASY je? Jak ta myšlenka vznikla? MySASY pracuje s...


Supernova staví most mezi designem a vývojem

„Nápad na Supernovu vychází z rozporu mezi designéry a vývojáři. Myslím, že mezi nimi existuje jakýsi komunikační blok. Také svět designérů a vývojářů je od sebe dost odtržený,“ řekl generální ředitel a spoluzakladatel společnosti Jiří Třečák serveru TechCrunch. Software funguje jako jakýsi most,...


CzechInvest pomůže startupům Technologickou inkubací

Czechinvest plánuje v příštích pěti letech podpořit až 250 inovativních startupů částkou 850 milionů korun. Mezi žadateli je 92 procent firem mladších tří let. Více než třetina žádostí spadá do oblasti umělé inteligence, těsně následované kreativním průmyslem. Nejvíce jich pochází z Prahy a...