CzechInvest podpoří 38 startupů částkou přes 105 milionů korun
Startup scéna
Foto: Shutterstock

CzechInvest podpoří 38 startupů částkou přes 105 milionů korun

Agentura CzechInvest vybrala v první výzvě Technologické inkubace 38 startupů. Ty si rozdělí finanční podporu v celkové výši přes 105 milionů korun. V rámci první výzvy projektu se o podporu ucházelo 117 startupů ze čtyř různých odvětví. Před hodnotícími komisemi se nakonec představilo 103 z nich, vybráno bylo 38. Píše to Brno Daily.

13.01.23

„Technologická inkubace je klíčovým projektem agentury CzechInvest. Pomáhá startupům intenzivním mentoringem, matchmakingem a dalšími službami. Na jeho konci očekáváme úspěšný startup s hotovým produktem,“ uvedl náměstek ministra průmyslu a obchodu zodpovědný za agenturu CzechInvest Petr Očko.

„Pro každý startup jsme nastavili takzvaný inkubační balíček, který odráží jeho specifické potřeby. Naším hlavním cílem je podpora ve strategických inovačních oblastech, kde má Česká republika největší růstový potenciál nebo strategický zájem,“ doplnil Očko.

V několika posledních měsících se přihlásilo více než čtyři sta startupů do „před-inkubace“ – služby, která připravuje startupy na podání žádosti. První výzva projektu Technologické inkubace byla otevřena od 1. července do 17. srpna 2022. O podporu nakonec požádalo 117 před-inkubovaných startupů, z nichž 103 bylo nakonec vyhodnoceno.

CzechInvest předpokládá vydání rozhodnutí o poskytnutí podpory 38 startupům, a to v oblastech umělé inteligence, kreativních průmyslů, oběhového hospodářství a mobility. Konečné rozhodnutí bude záviset na výsledku kontroly formálních náležitostí, která na rozdíl od jiných programů podpory probíhá až na samém konci hodnocení.

Původně bylo pro první výzvu vyčleněno 98 milionů korun. Částka však byla navýšena na 105 milionů korun, aby bylo možné financovat co nejvíce nadějných projektů.

„Proces hodnocení v první výzvě trval více než čtyři měsíce, což je výrazně déle, než jsme očekávali,“ podotkla náměstkyně pro technologický rozvoj v agentuře CzechInvest Tereza Kubicová. „Pro druhou výzvu, kterou plánujeme otevřít na začátku roku 2023, bychom rádi nasadili rychlejší a efektivnější systém hodnocení přihlášených firem. Věříme, že to potěší zejména společnosti, které v první výzvě neuspěly, ale nyní mohou díky zpětné vazbě od hodnotitelských komisí své projekty vylepšit,“ doplnila.

 

ZDROJ

 

Související

Supernova staví most mezi designem a vývojem

„Nápad na Supernovu vychází z rozporu mezi designéry a vývojáři. Myslím, že mezi nimi existuje jakýsi komunikační blok. Také svět designérů a vývojářů je od sebe dost odtržený,“ řekl generální ředitel a spoluzakladatel společnosti Jiří Třečák serveru TechCrunch. Software funguje jako jakýsi most,...


Pražský startup získal 16,3 milionu eur. Chce usnadnit přechod na obnovitelné zdroje

Pro spotřebitele může být při přechodu na obnovitelný zdroj náročné zvolit správný výrobek, který bude jejich domácnosti nejlépe vyhovovat, a poté se spojit s profesionálním technikem, který má kapacitu na instalaci a uvedení do provozu. Woltair proto nabízí digitální transparentní poradenský...


CzechInvest pomůže startupům Technologickou inkubací

Czechinvest plánuje v příštích pěti letech podpořit až 250 inovativních startupů částkou 850 milionů korun. Mezi žadateli je 92 procent firem mladších tří let. Více než třetina žádostí spadá do oblasti umělé inteligence, těsně následované kreativním průmyslem. Nejvíce jich pochází z Prahy a...