Český startup Keboola chce expandovat, získal 4,5 milionu dolarů
Startup scéna
Foto: Shutterstock

Český startup Keboola chce expandovat, získal 4,5 milionu dolarů

Pražský startup Keboola, který nabízí jako službu datovou platformu, získal počáteční investici ve výši 4,5 milionu dolarů. Kolo financování vedla pražská společnost Presto Ventures s účastí Reflex Capital, fondu rizikového kapitálu zakladatele Mall Group Ondřeje Fryce a řady významných andělských investorů, včetně zakladatele Avastu Eduarda Kučery a zakladatele skupiny Rohlík Tomáše Čupra. Informuje o tom server Tech Funding News.

06.12.22

Keboola byla dosud financována výhradně z vlastních zdrojů a fungovala v režimu bootstrap. Získané prostředky využije k urychlení růstu v Evropě a Severní Americe. Společnost je nyní na cestě k dosažení ročních příjmů z předplatného ve výši více než osmi milionů dolarů v roce 2022. Také očekává, že v roce 2023 příjmy minimálně zdvojnásobí.

„Věříme v potenciál dat a umělé inteligence, který může zásadně proměnit jakékoli podnikání. To však vyžaduje spoustu času a peněz na vybudování a udržování infrastruktury. Dnes jsou schopny svá data skutečně maximálně využít pouze Amazon, Google a hrstka dalších společností. Chceme takovou příležitost poskytnout i všem ostatním,“ uvedl spoluzakladatel a generální ředitel společnosti Pavel Doležal.

,,Tým společnosti Keboola předběhl se svým produktem dobu. Odvedli fantastickou práci při organickém škálování společnosti a proměnili Keboolu v kultovní firmu v rámci komunity datových analytiků a business inteligence. Jsme nadšeni, že je můžeme podpořit, aby tento růst urychlili a zvítězili na globálním trhu, který podle předpovědí dosáhne do roku 2029 655 miliard dolarů,“ řekl zakladatel Presto Ventures Přemysl Rubeš.

Technologie Snowflake

Společnost Keboola založili v roce 2017 v Praze Petr Šimeček, Pavel Doležal a Milan Veverka. Šimeček a Doležal se potkali na konci roku 2014 a začali brainstormovat o budoucnosti dat a o tom, co je potřeba pro podporu skutečné demokratizace dat a plné automatizace podnikových procesů pomocí umělé inteligence. Identifikovali potřebu abstrakční vrstvy neboli operačního systému pro data, který by umožnil všem vytvářet datové aplikace a data. Nyní má společnost Keboola osmdesátičlenný tým.

Keboola je platforma postavená na platformě Snowflake, která poskytuje jedinečné řešení pro každou firmu zaměřenou na data – od malých společností až po podniky, napříč celým světem a všemi segmenty. Poskytuje zabezpečení a správu na podnikové úrovni. Nabízí integrace, automatizace a jednotné rozhraní pro nesčetné aplikace a nástroje pro analýzu dat ve firmách.

Platforma je zcela otevřená a umožňuje integraci externích aplikací a flexibilní možnosti kódovacích jazyků. Tyto vlastnosti zprostředkovávají širokou škálu způsobu přizpůsobení si možností, aby si organizace psaly vlastní kód a komponenty, včetně algoritmů strojového učení.

V současné době patří mezi klienty firmy Keboola společnosti RBI, DXC, ProductBoard, Mall Group a Rohlík Group.

 

ZDROJ

Související