Americký startup pomůže Čechům s placením nájmu
Startup scéna
Foto: Shutterstock

Americký startup pomůže Čechům s placením nájmu

V Praze otevírá vývoj mladá technologická firma, která pomáhá uživatelům s plánováním plateb nájemného. Jde o americký startup Zenbase, který sídlí v New Yorku. Vývoj bude ale probíhat v České republice.

04.09.22

Technologie na základě předchozích příjmů uživatele vypočítá, kdy je pro něj nejvhodnější platit nájemné. Poté mu umožní přizpůsobit si úhrady podle svých potřeb.

Jen ve Spojených státech přibližně deset milionů domácností neplatí nájemné každý měsíc včas, což vede k vysokým poplatkům za pozdní úhrady a potenciálně k dluhové spirále. Rozdělení nájemného do více splátek podle výplatních termínů tak zjednoduší hospodaření s penězi domácnosti v průběhu měsíce.

„Mám na starosti vybudovat tým asi deseti lidí a sledovat kompletní vývoj,“ řekl serveru Prague Morning viceprezident pro techniku Tomáš Řehoř. První pozice seniorního vývojáře je už otevřená.

Zenbase získala počáteční investici ve výši 3,1 milionu dolarů. V případě dalších investic se bude počítat s růstem pražské pobočky.

Nejdražší nájemné hlásí Praha

Nájemné v bytech v Praze a krajských městech na konci třetího čtvrtletí roku 2021 mezičtvrtletně vzrostlo v průměru o 3,8 procenta na 247 korun za metr čtvereční za měsíc. Nejdražší byla Praha s 293 korunami, nejlevnější Ústí nad Labem s průměrným nájemným 175 korun za metr čtvereční. Vyplývá to z údajů poradenské společnosti Deloitte, která shromažďuje data z realitních portálů.

Za Prahou byly nejvyšší nájmy v Brně (278 korun za metr čtvereční), Zlíně (242 korun) a Hradci Králové (231 korun). Naopak nejlevnější po Ústí nad Labem byly Ostrava (176 korun), Karlovy Vary (178 korun) a České Budějovice (205 korun). Rok 2022 přináší ceny ještě vyšší.

 

ZDROJ

Související

Jak na rychlejší digitalizaci státu? Ptali jsme se bývalé ministryně informatiky Dany Bérové

Pokud si chcete přidat Czechárnu Petra Beneše na Spotify, můžete tak učinit ZDE . 6Dhub.cz · CZECHárna Petra Beneše #36 - Dana Bérová


Co stojí za úspěchem networkingového centra Opero? O Operu, investování a nadějných českých projektech jsme si povídali s Pavlem Přikrylem

6Dhub.cz · CZECHárna Petra Beneše #35 - Pavel Přikryl Pokud si chcete přidat Czechárnu Petra Beneše na Spotify, můžete tak učinit ZDE .


Technologie budoucnosti přenáší do historie. Virtuální realita ukazuje hrůzy holocaustu

Režisérka a spoluautorka Miriam Cohenová, která pochází z Izraele, se ve svých sedmnácti letech nemohla z náboženských důvodů zúčastnit školního výletu do Polska. Její přátelé se vrátili se silným zážitkem. Měla tak pocit, že jí něco uniklo. Slíbila si proto, že se jednou na cestu vydá. Spolu se...