Americký startup pomůže Čechům s placením nájmu
Startup scéna
Foto: Shutterstock

Americký startup pomůže Čechům s placením nájmu

V Praze otevírá vývoj mladá technologická firma, která pomáhá uživatelům s plánováním plateb nájemného. Jde o americký startup Zenbase, který sídlí v New Yorku. Vývoj bude ale probíhat v České republice.

04.09.22

Technologie na základě předchozích příjmů uživatele vypočítá, kdy je pro něj nejvhodnější platit nájemné. Poté mu umožní přizpůsobit si úhrady podle svých potřeb.

Jen ve Spojených státech přibližně deset milionů domácností neplatí nájemné každý měsíc včas, což vede k vysokým poplatkům za pozdní úhrady a potenciálně k dluhové spirále. Rozdělení nájemného do více splátek podle výplatních termínů tak zjednoduší hospodaření s penězi domácnosti v průběhu měsíce.

„Mám na starosti vybudovat tým asi deseti lidí a sledovat kompletní vývoj,“ řekl serveru Prague Morning viceprezident pro techniku Tomáš Řehoř. První pozice seniorního vývojáře je už otevřená.

Zenbase získala počáteční investici ve výši 3,1 milionu dolarů. V případě dalších investic se bude počítat s růstem pražské pobočky.

Nejdražší nájemné hlásí Praha

Nájemné v bytech v Praze a krajských městech na konci třetího čtvrtletí roku 2021 mezičtvrtletně vzrostlo v průměru o 3,8 procenta na 247 korun za metr čtvereční za měsíc. Nejdražší byla Praha s 293 korunami, nejlevnější Ústí nad Labem s průměrným nájemným 175 korun za metr čtvereční. Vyplývá to z údajů poradenské společnosti Deloitte, která shromažďuje data z realitních portálů.

Za Prahou byly nejvyšší nájmy v Brně (278 korun za metr čtvereční), Zlíně (242 korun) a Hradci Králové (231 korun). Naopak nejlevnější po Ústí nad Labem byly Ostrava (176 korun), Karlovy Vary (178 korun) a České Budějovice (205 korun). Rok 2022 přináší ceny ještě vyšší.

 

ZDROJ

Související

České LGBTQ+ seznamovací aplikace dobývají svět

Potenciál dalšího růstu seznamovacích aplikací pro LGBTQ+ lidi si uvědomuje pražská technologická společnost STRV, která Zoe a Surge vyvinula pod značkou Cosmic Latte. Firma nedávno získala i plné vlastnictví těchto aplikací. Nyní hodlá výrazně podpořit on-line seznamování pro LGBTQ+ komunitu, a...


„To, co mě nejvíc vystihuje, jsou lidé, technologie a byznys,“ říká Marv Shamma, podnikatel v technologiích, který založil Future Ready School

6Dhub.cz · CZECHárna Petra Beneše #22 Marv Shamma Pokud si chcete přidat Czechárnu Petra Beneše na Spotify, můžete tak učinit ZDE . Přečetl jsem si o tobě, že to, co tě nejvíc vystihuje, jsou lidé, technologie a byznys. Co je tvou současnou největší vášní? Co tě nejvíc naplňuje? Myslíval jsem si,...


Startup představil ponorku s vizáží vesmírné lodi. Může být použita pro speciální operace

Ponorky určené pro tajné operace, se v průběhu let značně zdokonalily. Jejich základní konstrukce a tvar však zůstávají víceméně standardní. S novějšími technologiemi, jako jsou elektrické motory a bezpilotní vozidla, které se dostávají do popředí, ale vzniká příležitost změnit ponorky tak, aby...