Google představil chytré hodinky Pixel Watch
Technologie
Foto: Shutterstock

Google představil chytré hodinky Pixel Watch

Google na výroční vývojářské konferenci představil své první chytré hodinky. Pixel Watch kombinují svůj vlastní operační systém Wear se sledováním zdravotních údajů od Fitbitu.

30.05.22

Google koupil Fitbit za 2,1 miliardy dolarů už v roce 2019, se svými prvními hodinkami přišel ovšem až nyní. Hodinky lze spárovat pouze se zařízeními běžícími na Androidu a jsou kompatibilní se sítí 4G, což znamená, že mohou fungovat samy o sobě, aniž by byly blízko telefonu. K tomu však vyžadují vlastní datový tarif a podle Googlu telefon i hodinky musejí být ve stejné síti.

Technologický gigant prozatím neodhalil cenu hodinek Pixel Watch, ale prozradil, že půjde o „prémiový produkt“, když bude uveden na trh na podzim. Google čelí tvrdé konkurenci společností Apple a Samsung, které jsou již nyní lídry na trhu s chytrými hodinkami. Existuje mnoho Android hodinek od třetích stran, které běží na operačním systému Google Wear, ale Google dosud neměl vlastní zařízení.

Rick Osterloh, senior viceprezident pro zařízení a služby ve společnosti Google, uvedl, že díky kombinaci ekosystému Googlu a odborných znalostí Fitbitu je nový produkt jedinečný. Navzdory spekulacím, že by se Pixel Watch mohly párovat také s produkty Applu, Google potvrdil, že tomu tak nebude.

Převzetí Fitbitu Googlem bylo zkoumáno Evropskou komisí, která nakonec souhlas dala. Google však musel učinit řadu slibů, včetně toho, že v Evropě po dobu 10 let „nebude zhoršovat uživatelskou zkušenost chytrých hodinek třetích stran při spárování s telefonem běžícím na jeho Androidu“. Musel se také zavázat, že nebude používat data Fitbitu pro reklamní účely.

Google podle BBC se zavázal uchovávat zdravotní a wellness údaje oddělené od ostatních uživatelských dat a spolupracoval s regulačními orgány na řešení problémů s ochranou soukromí.

Google na konferenci pro vývojáře také představil dva nové telefony Pixel, levný Pixel 6a a prémiový Pixel 7, které se začnou prodávat v červenci. Dále nový tablet Pixel, který bude uveden na trh v roce 2023, a aktualizovaná sluchátka Pixel Buds Pro s 11hodinovou výdrží baterie.

Smartphony Pixel od Googlu v minulosti získaly slušné recenze, ale nestaly se významným hráčem na trhu. Generální ředitel Googlu Sundar Pichai Fitbit v únoru prohlásil, že poslední tři měsíce roku 2021 vytvořily čtvrtletní rekord v prodeji Pixelu, ale neuvedl čísla.

 

ZDROJ

Související

Vlna veder způsobila Googlu a Oraclu problémy v datových centrech

Datová centra jsou obrovské vysoce zabezpečené budovy, které obsahují spousty počítačů a jsou hybnou silou mnoha online služeb. Koncentrovaný výpočetní výkon však generuje tak silné teplo, že je nezbytné chlazení. Google i Oracle nyní tvrdí, že problémy jsou už vyřešeny. Oracle, velká americká...


Sluchátka, která dokážou předpovídat záchvaty a studovat náš spánek

Společnost NextSence, která je jednou z odnoží Googlu, vyvíjí sluchátka, která by měla zachycovat elektrické signály mozku a na základě toho studovat náš spánek a neurologický stav. Informoval o tom časopis Wired. I když to může znít poněkud invazivně, toto zařízení by mohlo značně zjednodušit...


Mladý gorilí samec si vyvinul závislost na smartphonech

Přístroj pochopitelně nebyl jeho. Jednalo se o mobil návštěvníka, který Amarovi přes skleněnou přepážku ukazoval fotky a videa. „Zdálo se, že útok Amareho celkem překvapil, protože jeho pozornost byla velmi rozptýlená," řekl Stephen Ross, ředitel Centra pro studium a ochranu opic Lestera E....