Fitbit stahuje z trhu chytré hodinky Ionic, mohou způsobit popáleniny
Technologie
Foto: Shutterstock

Fitbit stahuje z trhu chytré hodinky Ionic, mohou způsobit popáleniny

Společnost Fitbit musela z trhu stáhnout jeden ze svých modelů chytrých hodinek, zaměřených na sledování fitness ukazatelů. Hrozí totiž jejich přehřátí, majitelé mohou být popáleni.

07.03.22

Fitbit je jedním z nejpopulárnějších výrobců chytrých hodinek a fitness náramků na světě. Tato společnost, kterou nyní vlastní Google, vydala instrukce k dobrovolnému vrácení chytrých hodinek Fitbit Ionic. Lidem, kteří si zařízení zakoupili, vrátí peníze ve výši 299 dolarů a dá jim slevu na případný nákup jiného produktu z této kategorie. 

Chytré hodinky Fitbit Ionic se vyráběly v letech 2017 až 2020 a prodalo se jich asi 1,7 milionu kusů. Výrobce upozorňuje, že varování před přehřátím či popáleninami a nabídka na vrácení peněz se týká pouze tohoto modelu, žádný z jejích dalších fitness trackerů není z tohoto pohledu nebezpečný. 

Podle Americké komise pro bezpečnost spotřebitelských produktů (CPSC) obdržel Fitbit více než 170 hlášení o přehřátí lithiové baterie v modelu Ionic. Komise uvedla, že ví o 78 případech popálení jen v USA, a to včetně dvou incidentů s popáleninami třetího stupně, za které může přehřátá baterie. 

Popálenina třetího stupně je těžká popálenina, která zničí kůži a může poškodit spodní tkáň. Často vyžaduje léčbu za použití kožního štěpu. CPSC dále informovala veřejnost, že ví o dalších 40 případech popálenin v dalších zemích. 

Společnost Fitbit ve svém prohlášení píše: „Bezpečnost zákazníků je vždy nejvyšší prioritou Fitbitu a z velké opatrnosti tedy dobrovolně stahujeme chytré hodinky Fitbit Ionic.“ Fitbit dále prohlašuje, že zprávy o přehřívání chytrých hodinek se týkají „méně než 0,01 % prodaných kusů“. 

Majitelé Fitbit Ionic si mohou přečíst více informací na webu, existuje i speciální stránka, na které mohou o vrácení zařízení a refundaci peněz zažádat.

Související

České LGBTQ+ seznamovací aplikace dobývají svět

Potenciál dalšího růstu seznamovacích aplikací pro LGBTQ+ lidi si uvědomuje pražská technologická společnost STRV, která Zoe a Surge vyvinula pod značkou Cosmic Latte. Firma nedávno získala i plné vlastnictví těchto aplikací. Nyní hodlá výrazně podpořit on-line seznamování pro LGBTQ+ komunitu, a...


„To, co mě nejvíc vystihuje, jsou lidé, technologie a byznys,“ říká Marv Shamma, podnikatel v technologiích, který založil Future Ready School

6Dhub.cz · CZECHárna Petra Beneše #22 Marv Shamma Pokud si chcete přidat Czechárnu Petra Beneše na Spotify, můžete tak učinit ZDE . Přečetl jsem si o tobě, že to, co tě nejvíc vystihuje, jsou lidé, technologie a byznys. Co je tvou současnou největší vášní? Co tě nejvíc naplňuje? Myslíval jsem si,...


Startup představil ponorku s vizáží vesmírné lodi. Může být použita pro speciální operace

Ponorky určené pro tajné operace, se v průběhu let značně zdokonalily. Jejich základní konstrukce a tvar však zůstávají víceméně standardní. S novějšími technologiemi, jako jsou elektrické motory a bezpilotní vozidla, které se dostávají do popředí, ale vzniká příležitost změnit ponorky tak, aby...