Jako jedni z prvních na světě analyzují NFT. Rekordní investice pro startup

Absolvent FIT ČVUT v Praze Adam Zvada se společníkem Davidem Mokošem založili startup a vtrhli na světovou krypto scénu s nápadem, který jim během tří měsíců přinesl rekordní investici 37 milionů Kč.Jak porozumět pláči miminka? Přeloží ho umělá inteligence

Může být umělá inteligence a strojové učení přesnější než intuice a mateřský instinkt? Vývojáři ze švýcarsko-barcelonského startupu Zoundream se těmto rodičovským dovednostem pokoušejí vyrovnat. Jejich vynález by měl pomoct překonat problémy řady maminek a tatínků domluvit se se svým novorozencem.


Lazzarini představuje jachtu budoucnosti, která umí létat

Lazzarini Design Studio nedávno představilo svůj nejnovější počin, plovoucí katamarán s názvem Air Yacht.


Další velká věc? Walmart masivně investuje do vertikálních zahrad

Vertikální zemědělství se rychle stává oblíbeným způsobem pěstování organických potravin v blízkosti center velkých měst. Lidé však takto vypěstované suroviny stále nevnímají jako běžné populaci široce dostupné. A považují je spíš za luxus pro bohaté. To se však maloobchodní řetězec Walmart rozhodl změnit.


Trumpova nová firma prý získala od investorů 1 miliardu dolarů

Nová firma Donalda Trumpa zaměřená na sociální média oznámila, že před vstupem na burzu uzavřela dohody o získání 1 miliardy dolarů od nespecifikovaných investorů. Trump Media & Technology Group chce spustit aplikaci s názvem Truth Social už začátkem roku 2022.


Dům z 3D tiskárny? Ano, a navíc vícepatrový!

Tým vědců z Technické univerzity v Liberci vyvíjí unikátní robotické rameno pro 3D tisk, které bude schopné vytisknout i rozsáhlé a vícepodlažní budovy.


Filtr, kterému stačí jen slunce a promění vám jakoukoli vodu na pitnou

Vědci z Princetonské univerzity vyvinuli zařízení využívající systém gelové filtrace a slunečních paprsků k výrobě pitné vody. Jejich vynález dokáže znečištěnou vodu zbavit všech škodlivých látek a může se tak stát levnou alternativou k nákladným čističkám.


Startup Novameat tiskne steaky na 3D tiskárně. Ochutnat je můžete v michelinské restauraci

Kvůli sílícímu tlaku na snížení produkce skleníkových plynů zažívá odvětví laboratorně vypěstovaného masa značný komerční vzestup.