Sex ve stavu beztíže: Vše, co jste o něm chtěli vědět, ale báli jste se zeptat
Kultura a vzdělávání
Foto: Shutterstock

Sex ve stavu beztíže: Vše, co jste o něm chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Astronauti Mark Lee a Jan Davis byli první a jedinou manželskou dvojicí ve vesmíru. Seznámili se v průběhu vesmírného programu a vzali se tajně v září 1992, devět měsíců před jejich odletem na mezinárodní vesmírnou stanici.

16.06.21

Věděli, že NASA je ohledně vztahů mezi kolegy docela nekompromisní, a proto to oficiálně oznámili až v okamžiku, kdy už ani jednoho z nich nemohli jednoduše odvolat. Toto prvenství už jim však nikdo nevezme. Otázkou zůstává, zda si vysloužili i to další, o poznání intimnější.

Oficiální stanovisko NASA zní, že sex ve vesmíru ještě nikdo neměl. Lee s Davisovou se ke všem spekulacím staví velice profesionálně a odmítají je komentovat. S čím vším se však budou muset lidé potýkat, až se rozhodnou, že sex ve vesmíru mít budou?

Tím jak funguje lidská reprodukce a jak naše těla reagují při sexu, se sice vědci zabývají dlouhé desítky let, v potaz však stále berou jen podmínky sexu tady na Zemi. Vezměte ta stejná těla a umístěte je do zcela odlišného prostředí. Jak tomu bude se sexem ve stavu beztíže. A jsou vůbec naše těla stavěná k reprodukci na jiných planetách?

Vesmírné (ne)spojení

Určitě si vybavujete záznamy z vesmírných stanic, kde se vše vznáší ve vzduchu a nedrží vám ani pasta na kartáčku. Fyzikální zákon chybějící gravitace je nemilosrdný - vše, co ve vesmíru není pevně spojené, u sebe jednoduše nezůstane. A pokud skutečně chcete “něco někde” udržet - v tomto případě to dokonce na střídačku vkládat dovnitř a ven, bude vás to stát nemalé úsilí.

Tento problém by mohl poněkud úsměvným způsobem vyřešit vynález jménem 2suit - oblek, který si každý z páru oblékne a pak se k sobě dvojice při styku připevní za pomocí chytře umístěných zipů. Touhle výzvou ani tímhle řešením to však nekončí…

Proti přírodě

Krev se při pobytu astronauta ve vesmíru kvůli chybějící gravitaci tlačí do horní poloviny těla. Prokrvit pohlavní orgány, aby k sexu vůbec mohlo dojít, je pro lidský organismus značně obtížné. Kromě toho svaly ve vesmíru rychle ochabují - člověk zde nemusí nosit svou vlastní váhu, a proto se astronauti musí každý den věnovat cvičení. Fyzická aktivita spojená se sexem by pro ně byla nesmírně vyčerpávající.

A pak je tady pot. Tekutina, pomocí které se tělo chladí a zbavuje toxinů, by nikam nestékala ani se neodpařovala - ukládala by se ve vrstvách přímo na povrchu vašeho těla. Jak by to bylo s dalšími tekutinami, si určitě každý hravě domyslí.

Hvězdný orgasmus

Kromě toho mužům ve stavu bez tíže klesá hladina testosteronu, proto je další důležitou otázkou, zda by sex ve vesmíru mít chtěli a jejich mozek by jim umožnil vzrušení. S jakou námahou a jestli vůbec by pak ve stavu beztíže šlo dosáhnout orgasmu, zatím nikdo nezkoumal.

Orgasmus, který vás vystřelí až ke hvězdám, si tak s větší jistotou spíš než na oběžné dráze dopřejete na planetě Zemi. Stejně jako sex. A možná, že ke stejnému závěru dospěli v mezinárodní vesmírné stanici i Mark Lee a Jan Davis.

Pokračování příště > Těhotenství a porod ve stavu bez tíže. Kdy se narodí první dítě ve vesmíru?

 

Zdroj: www.youtube.com

Související

Pot, krev a slzy astronautů budou na Marsu sloužit jako stavební materiál

Kromě lokálních hornin se však k využití nabízí i to, co si s sebou přivezou sami astronauti. Ve hře jsou nyní jejich tělní tekutiny, konkrétně krev, pot a slzy. Vědci z Manchesterské univerzity vyvinuli materiál podobný betonu , který obsahuje směs syntetického regolitu, který se běžně nachází na...


Elon Musk chce do roku 2025 začít posílat první lidi na Mars

Na letošním hongkongském fóru CEO SpaceX Elon Musk oznámil nový cíl: "Do roku 2025 chce SpaceX začít posílat první lidi na Mars. Zatím je to jediná planeta, na které máme šanci založit soběstačné město". Originální článek


Odborníci předpovídají, že manželství s robotem bude legální kolem roku 2050

Na konferenci "Láska a sex s roboty" na Goldsmith University v Londýně, David Levy, autor knihy o lásce mezi člověkem a robotem, předpověděl, že manželství mezi člověkem a robotem může být legální již od roku 2050. Adrian Cheok, IT profesor na City University v Londýně a ředitel Mixed Reality Labu...