Online roboprávník vyřeší zadarmo vaše právní trable
Kultura a vzdělávání

Online roboprávník vyřeší zadarmo vaše právní trable

10.05.21

Martin Kysilka, 15. srpna 2017

V čem je problém: Určitě jste již někdy v životě obdrželi pokutu za špatné parkování. I když víte, že při troše úsilí by se dala pokuta reklamovat – například kvůli špatně viditelné značce – pokutu stejně zaplatíte, abyste měli klid a neztráceli čas na úřadech anebo s právníkem, kterému ve finále zaplatíte ještě více, než kolik by stála samotná pokuta. Co kdyby jste ale mohli celou záležitost s právníkem vyřešit online a zadarmo?

V následujícím případě se bude dokonce jednat o roboprávníka, který vám poradí i v jiných právních oblastech než jen v těch dopravních.

Řešení: Téměř před rokem devatenáctiletý Brit Joshua Browder vytvořil chatbota, tedy komunikačního robota, který poskytuje právní poradenství a řešení ve sporech automobilistů s radnicí při placeném parkování, jednoduše a účinně: úspěšnost chatbotu DoNotPay ve sporech s Londýnskou a New Yorkskou radnicí byla 64%. DoNotPay tak lidem celkově ušetřil 4 miliony dolarů.

Joshua nově rozšířil pole působnosti DoNotPay o více než 1000 právních oblastí. Online právník vám tak nově pomůže vyřešit právní problémy týkající se lidských práv, bydlení, opatrovnictví a tak dále. Joshua podotýká, že uplatnění DoNotPay u nejvyšších soudů je stále ve hvězdách. Stále však rozšiřuje služby svého chatbota a dodává: „Lidští právní zástupci budou vždy potřeba. Co se ale přípravy právních dokumentů týče, technologie jako je tato, nemá konkurenci a nezná hranic“.

Dopad: Joshuova technologie zatím nenahradí právníka z masa a kostí, ale přijde den, kdy tato nebo podobná technologie přecejenom nahradí většinu lidských zaměstnanců u soudu. Bude ale vůbec potřeba tradičních soudních síní, jak je známe dnes, až většinu práce přebere umělá inteligence? Bude zajímavé sledovat, jak moc se změní společnost, ve které si každý bude moci dovolit právní zastoupení a to hned a přímo na místě činu.

Originální článek

Související

Trump žádá soudce, aby přinutil Twitter obnovit jeho účet

Donald Trump požádal federálního soudce na Floridě, aby přinutil Twitter obnovit jeho účet, který sociální síť pozastavila v lednu po útoku na americký Kapitol ve Washingtonu. Trumpovo využití platformy bylo od jeho kandidatury na prezidenta v roce 2016 kontroverzní a v útocích a porušování...


Nový robot z ČVUT je vybaven lidskými smysly

„Je to první robot, o kterém se dá prohlásit, že je vybaven všemi smysly,“ říká dr. Matěj Hoffmann, vedoucí skupiny humanoidní robotiky. Proporce dítěte a doposud nejrealističtější nápodoba lidské kůže ho předurčují pro simulaci procesů, kterými si člověk po narození osvojuje hmatem svoje okolí,...


Strojové učení inteligentně surfuje po webu

Tým MIT posunul strojové učení o kousek blíže tomu, jak pracujeme s informacemi my. Dosud platilo, že "vytrénovaný" stroj klasifikoval určitý zdroj dat, třeba text, a výsledku své klasifikace přidělil určitou hodnotu spolehlivosti. Posun, který přináší MIT, spočívá v tom, že umělá inteligence se...