AI jako nejdůležitější technologie budoucnosti a Elon Musk jako nejinspirativnější speaker, tak vidí budoucnost studenti

Renomovaná agentura NMS Market Research zpracovala pro první ročník futuristické akce Future Port Youth, určené pro studenty středních a vysokých škol v Evropě, průzkum zjišťující postoje studentů z České republiky, Finska, Maďarska a Spojeného království v oblasti technologií a náhledu na budoucnost.


Festival Future Port Prague letos omládl. Vzniká jeho samostatná edice pro mladé a v hlavní roli budou studenti

Technologie, digitalizace a inovace ovládnou první ročník nové hybridní akce Future Port Youth, která se uskuteční 11. listopadu formou streamovaných přednášek určených pro studenty středních a vysokých škol napříč obory. Ti je budou sledovat se svými učiteli během výuky.


LinkedIn se vzdává Stories. Víme proč!

Společnost LinkedIn nedávno oznámila, že ukončí rozšíření své sociální sítě o Stories. Podle Liz Liové, seniorní produktové ředitelky plánuje jejich současnou podobu LinkedIn zrušit do konce září.


Demokratizace investic do umění. Místo obrazu si teď můžete koupit jeho akcie

Dosud bylo investování do výtvarného umění finanční strategií vyhrazenou spíše pro bohaté. To se však zakladatelé inovativní platformy Masterworks rozhodli změnit. Díky nim si teď akcie originálů slavných obrazů od autorů jako je Banksy, Kaws, Basquiat a další může koupit skoro každý.


Proč dezinformace šíří více senioři? Možná byste to neuhádli

K šíření dezinformací na sociálních sítích často přispívají starší dospělí, kteří sdílejí fake news a pochybné odkazy více, než jiné věkové skupiny. A to až sedmkrát častěji, než mladší uživatelé.


Autistickým dětem v Somersetu pomáhá inteligentní robot

Robot pomáhá autistickým školákům s regulací jejich emocí ve třítýdenním výzkumném projektu.


Sex ve stavu beztíže: Vše, co jste o něm chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Astronauti Mark Lee a Jan Davis byli první a jedinou manželskou dvojicí ve vesmíru . Seznámili se v průběhu vesmírného programu a vzali se tajně v září 1992, devět měsíců před jejich odletem na mezinárodní vesmírnou stanici.


Slavný neurolog zkoumá, proč jsou zážitky blízké smrti lidem příjemné

Když se mladý Ernst Hemingway za druhé světové války vážně zranil během exploze, napsal domů tyto řádky: „Umírání je velmi snadné. Podíval jsem se smrti do očí a teď opravdu vím. Kdybych měl umřít, bylo by to pro mě jednoduché. Snad to nejsnazší, co jsem kdy udělal.“