Česko je čtvrtou nejbezpečnější zemí pro digitální nomády
Byznys inovace
Foto: Shutterstock

Česko je čtvrtou nejbezpečnější zemí pro digitální nomády

Nový průzkum vyhodnotil Česko jako čtvrtou nejbezpečnější zemi pro digitální nomády. Nedostalo se nicméně do žebříčku nejlepších zemí celkově. Průzkum bere v potaz zdravotní a bezpečnostní aspekty zemí, které aktuálně nabízejí víza pro pracovníky na dálku, nehledí však na životní náklady.

19.10.22

Nejbezpečnějšími zeměmi pro digitální nomády jsou podle žebříčku vývojářské platformy Lemon.io Island a Nový Zéland. Česko se umístilo na čtvrtém místě. Údaje byly převzaty z Globálního mírového indexu, kde se Česko umístilo na celkovém osmém místě. Některé ze zemí, které byly na žebříčku výše, ale zatím nejsou pro digitální nomády přívětivé.

Česko se v hodnocení nedostalo na seznam nejzdravějších zemí pro digitální nomády. Na základě údajů z Globálního indexu zdravotní bezpečnosti se na prvních příčkách umístily Austrálie a Německo. Ačkoliv se na prvním místě v celkovém hodnocení zdraví umístily Spojené státy, v žebříčku chybí. V současné době totiž nenabízejí pro digitální nomády žádný typ víz.

Co se týče obou faktorů – tedy zdraví i bezpečnosti – je nejlepším místem pro digitální nomády Austrálie. Na druhé a třetí pozici se umístilo Německo a Maďarsko, čtvrté místo připadlo Novému Zélandu. První šestici doplnilo ještě Norsko a Portugalsko.

Podle serveru Lemon.io vydává speciální víza pro digitální nomády téměř čtyřicet států a dalších deset o tom uvažuje. „Při výběru destinace pro klidnou a pohodlnou práci v zahraničí zvažuje mnoho IT specialistů tradiční kritéria, jako jsou životní náklady, vízová povinnost a kvalita internetu. Přesto uplynulé roky ukázaly, na čem skutečně záleží – na bezpečnosti a zdraví,“ uvádí Lemon.io.

Česko zatím pro digitální nomády zvláštní vízum nemá. Nabízí ale pobyt osobám ze zemí mimo Evropskou unii, které si pořídí živnostenský list. Proces jeho získání není tak jednoduchý jako v některých jiných státech, které se digitální nomády snaží přilákat. Lidé s unijním občanstvím to tak mají z hlediska relokace mnohem jednodušší.

 

ZDROJ

Související


„Podporujeme volnost lidí, což jim dává obrovskou flexibilitu,“ říká Jakub Kadlubiec, Head of Engineering v Pipedrive

6Dhub.cz · Jakub Kadlubiec Pokud si chcete přidat Czechárnu Petra Beneše na Spotify, můžete tak učinit ZDE . Co Pipedrive je a co dělá? Vždycky jsme byli Sales-First CRM: zaměřujeme se primárně na obchodníky a usnadňujeme jim život. Oni si v Pipedrivu vedou svou agendu. To je to, v čem jsme vždy...


USA varují před najímáním severokorejských IT pracovníků

Mnozí ze zmíněných Severokorejců se podle tří amerických vládních agentur tváří, že jsou z jiných částí Asie. Údajně v rozporu s mezinárodními sankcemi pomáhají financovat severokorejské zbrojní programy. Jde i o peníze, za které Severní Korea v posledních měsících provedla několik raketových...